Из подвижничког и исихастичког светогорског предања

Шифра производа: IM024
800,00 RSD
Опис производа

Преводилац: Марина Вељковић
Број страна: 390
Година: 2019.

Све наведено у књизи „Из подвижничког и исихастичког светогорског предања“ јесу дела (подвижнички подвизи и падови) и практично учење Светогораца. Записана су да би нас покренули на покајање и подражавање њиховог подвижничког живота или нас учинили пажљивијим према њиховима страдањима.

Аутор књиге, познат издавачу, из смирења не наводи своје име.

Књига је подељена на следеће делове:

А. Догађаји. У овом делу су са дидактичким циљем записана чуда, јављања Светитеља или демонâ, падови и прелести неких монахâ.

Б. Поуке. Према грчком алфабету су наведена имена Стараца уз њихово кратко учење и подвиге у виду скраћених поука. Многи од њих су познати, док су о појединима написане књиге, али су поуке које су наведененепознате и неиздате. Поуке су кратке али у себи имају велику снагу јер потичу из светогорске праксе и борбе и изражавају стари дух.

В. Поуке и приче Старца Пајсија. Старац Пајсије приповеда о старчићима које је упознао и наводи различите догађаје. Говори уопштено о духовном животу а посебно о монашком животу износећи различите савете и поуке. Веома је видно Старчево поштовање према светогорском предању, заинтересованост за његово продужење, док су његове примедбе и савети корисни савети за монашку борбу. Због дужине материјала представља посебну јединицу.

Д. Дух старих Светогорацâ. Он се види и у осталим деловима књиге, али је наглашен у петом делу у причама отаца.

Погледајте и...

  • Убаци у корпу
  • Убаци у листу жеља

Духовне беседе

1.600,00 RSD

Страна: 416
Повез: тврди
Писмо: ћирилица
Формат: 15 x 21 цм
Година издања: 2016.

  • Убаци у корпу
  • Убаци у листу жеља
  • Убаци у корпу
  • Убаци у листу жеља

Посни кувар - Салате

30,00 RSD

Овај флајер представља посни кувар малог формата у коме се на 8 страна налази више од 20 рецепата за посне салате, на уљу и води.

 

  • Убаци у корпу
  • Убаци у листу жеља

Необичне пустоловине малог јежа

850,00 RSD

Ведра, топла и поучна прича о животу становника шуме из угла једног малог јежа, уводи нас у чудесни свет житеља шуме који, свако на свој начин, својим постојањем слави Бога и радује му се.

Главни јунак ове повести својом необичном добротом мења животе свих око себе, чинећи их бољим и учећи их да у свакој животној ситуацији сачувају веру у Бога, тражећи од Њега помоћ у невољи и славећи Га и благодарећи Му на дару живота и на свим добрима којима нас свакодневно обасипа.

Ново
  • Убаци у корпу
  • Убаци у листу жеља

Окусите и видите

800,00 RSD

Најдубље човеково назначење се непрестано негује у светој Литургији, јер је, сходно речима св. Иринеја Лионског, "наша вера сагласна с Евхаристијом, а Евхаристија потврђује нашу веру". Због тога, нико не би смео да поклекне у борби за спасење, тако да сваки верник треба своје место у Цркви да оправда, како смирењем пред великом тајном побожности, тако и беспоштедном борбом за чистоту вере и Предања. Неопходно је увек и изнова потврђивати веру Отаца пред лицем Спаситеља Христа, с обзиром на то да се питања вере тичу, не неког споредног животног колосека, него пута који води у вечни живот. Давно је речено: "Није се играти са вечношћу".

  • Убаци у корпу
  • Убаци у листу жеља

Не остављај нас, Оче благи

800,00 RSD

Страна: 344
Повез: тврди
Писмо: ћирилица
Формат: 13x 18 cm
Година издања: 2017

  • Убаци у корпу
  • Убаци у листу жеља

Христов лекар и исцелитељ последњих времена

1.600,00 RSD

Страна: 504
Повез: тврди
Писмо: ћирилица
Формат: 15,5 x 21 cm
Година издања: 2017

  • Убаци у корпу
  • Убаци у листу жеља

Трезвеноумни живот

980,00 RSD

Аутор: Архимандрит Емилијан
Превод: Марина Вељковић
Штампа: меки повез, 23цм

Страна: 415

  • Убаци у корпу
  • Убаци у листу жеља

Тамо где почиње вечност

800,00 RSD

Митрополит Нектарије Антонопулос сусрео се са Светом Гором још као дете, када су монаси манастира Ксиропотама донели у Атину честицу Часног и Животоворног крста Господњег, и када је цела његова породица пошла да му се поклони.

Деценијама је ишао у Градину Мајке Божје, сретао дивне старце и учитеље, и писао дневнике.

У њима се чувају оригинални записи о сусретима и разговорима са светогорским оцима, са свим њиховим ширинама и дубинама, али у пуној њиховој људскости, која није безгрешност, него смерност и свест о сопственој ограничености пред Безмерним.

Велики део књиге посвећен је старцима Јефрему Катунакијсом, ученику оца Јосифа Исихасте и Пајсију Светогорцу.

  • Убаци у корпу
  • Убаци у листу жеља