Улогуј се
У оквиру Манастирског комплекса засађено је воће на више од 7 ха земље. У воћњаку су заступљене следеће воћне врсте: јабука, бресква, крушка, вишња, трешња, кајсија, шљива, лешник, винова лоза, рибизла и аронија. У манастирској башти, поред производње у пластеницима, на отвореном простору гаји се разно поврће на површини од око 1 хектара.
Развијена је и производња воћних сокова који се производе цеђењем воћа, без додатака воде и шећера. То су сок од јабуке, јабуке и крушке, јабуке и брескве и јабуке и шаргарепе. Производе се и воћни нектари од купине, малине и кајсије.
У процесу производње сокова Манастир Жича има имплементиран HACCP систем. Производња се обавља у складу са захтевима HACCP, ДПП и ДХП, као и према упутству Министарства пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде од 2011. године.
Литургијско вино се прави од најбољег грожђа из манастирских винограда који окружују Жичу.
Хранљива крема са најфинијим маслиновим уљем раног рода зелених маслина, ноћним цветом и екстрактом морских алги
Паковање од 60мл.
Најфиније маслиново уље раног рода зелених маслина (αγουρέλαιο) и уље аргана са уљем ноћног цвета и екстракт морских алги појачавају живост и густину коже, доприносе превенцији бора и активно делују хранећи и обнављајући природну мембрану коже.
Купиново вино је десертно воћно вино заслађено грожђаним шећером.
Стаклена амбалажа 0.75л
Црвено вино од сорте грожђа мускат хамбург, узгојеног у манастирским виноградима.
Стаклена амбалажа 0.75l
Алк. 11% VOL
Домаћи сок од јабуке, у стакленој амбалажи од 200мл. Произведено у Манастиру Жичи, од јабука узгајаних у манастирском воћњаку.
Без адитива, конзерванса и шећера.
Домаћи сок од крушке и јабуке, у стакленој амбалажи од 720мл. Произведено у Манастиру Жичи, од крушки и јабука узгајаних у манастирском воћњаку.
Без адитива, конзерванса и шећера.
Домаћи џем од шипурка кремасте текстуре припремљен по традиционалној манастирској рецептури, при чему су сва лековита својства ове биљке сачувана.
Стаклена амбалажа 350г
Ликер од руже је направљен од латица старих сорта ружа са манастирског имања. Пиће опојног мирисa и укусa, бeз вeштaчких бoja и мирисa.
Ракија виљамовка је ракија произведена из дестилата воћа гајеног и однегованог на имању Манастира Жиче.
Стаклена амбалажа 500мл
ВОЛ 40%